Samsung Galaxy A33 5G apžvalga: Geresnis už savo pirmtaką beveik visose srityse

Sėkmės modelis. Pristatydama “Galaxy A33 5G”, “Samsung” nustatė ir pašalino pirmtako “Galaxy A32 5G” trūkumus. Turėdamas 90 Hz AMOLED ekraną, modernesnį SoC ir vandeniui atsparų korpusą, vidutinės klasės išmanusis telefonas netgi pavojingai priartėjo prie “Galaxy A53 5G”.

Bendrovė “Samsung” iš naujo pristato sėkmingos “Galaxy A” serijos išmaniuosius telefonus. Dėl didelės paklausos “Galaxy A” išmanieji telefonai per pastaruosius kelerius metus tik lėtai evoliucionavo, tad kam keisti sėkmingą formulę? Tačiau šiemet viskas yra šiek tiek kitaip, kaip rodo mūsų “Galaxy A33 5G” apžvalgos pavyzdys.

Galaxy A33 5G yra keletas patobulinimų, palyginti su jo pirmtaku Galaxy A32 5G. Neskaitant šiek tiek mažesnio formato (dabar 6,4, o ne 6,5 colio), didžiausias pokytis yra ekranas: Vietoj mažai kontrastingo TFT-LCD ekrano naudojamas AMOLED ekranas. Taip pat įdiegtas modernesnis SoC ir IP67 sertifikatas.

Korpusas: Plastikinis korpusas su gera apčiuopa

Kalbant apie korpusą, “Samsung Galaxy A33 5G” beveik iki smulkmenų panašus į “Galaxy A32 5G”, išskyrus skirtingą formos faktorių. Pirkėjai vis dar gauna kokybišką ir stabilų plastikinį korpusą, kurio priekinę dalį saugo “Gorilla Glass 5” stiklas. Savęs fotografavimo kamera yra įkomponuota ašarėlės formos įduboje.

Baltos, juodos, šviesiai mėlynos ir ryškiai persikų oranžinės spalvos “Galaxy A33 5G”, kurį galima įsigyti baltą, juodą, šviesiai mėlyną ir ryškiai persikų oranžinės spalvos, priekinę ir galinę dalis jungia lygus ir blizgus rėmelis. Matinis galinis dangtelis yra šiek tiek gumuotas, todėl išmaniuoju telefonu labai gera naudotis. Svoris siekia nedidelius 186 gramus.

Nors, palyginti su “Galaxy A32 5G”, 4 objektyvų išdėstymas nugarėlėje nepasikeitė, dizainas yra kitoks. Fotoaparato modulis nebėra plokščiai įkomponuotas į korpusą, bet aiškiai išsikiša į išorę, o jo kraštai tolygiai susilieja su galiniu dangteliu. Dar viena naujovė – IP67 sertifikatas, apsaugantis nuo dulkių ir vandens.

Įranga: “Galaxy A33 5G” be garso lizdo

“Samsung” siūlo “Galaxy A33 5G” tik vienos konfigūracijos: už maždaug 270 JAV dolerių. Faktinė atminties erdvė sudaro 98 GB naujame arba gamyklinės būklės telefone.

Samsung pašalino pirmtako 3,5 mm lizdą, todėl laidinius garso įrenginius galima naudoti tik per USB-C adapterį. Be NFC, išmaniajame telefone taip pat yra “Bluetooth 5.1”, taigi šiek tiek modernesnė belaidžio ryšio standarto versija (“Galaxy A32 5G”: “Bluetooth 5.0”). USB-C prievadas su OTG funkcija veikia USB 2.0 greičiu.

Galaxy A33 5G palaiko DRM Widevine L1, tačiau Camera2 API palaikymo lygis yra tik “Limited”. Todėl įdiegtos trečiųjų šalių kameros programos turi ribotą prieigą prie kameros funkcijų.

Left: no connections
Right: function key, volume rocker
Top: microphone, microSD/NanoSIM slot
Bottom: microphone, USB-C 2.0, speaker

Į “microSD/SIM” lizdą galima įdėti “microSD” kortelę ir “nano-SIM” kortelę arba dvi “nano-SIM” korteles. Naudojant mūsų “Angelbird AV Pro V60 microSD” etaloninę kortelę, “Galaxy A33 5G” pasiekia solidžius skaitymo ir rašymo rodiklius, kurie apskritai yra šiek tiek didesni nei “Galaxy A32 5G”.

Programinė įranga: Penkerius metus garantuojami atnaujinimai

“Samsung” “Galaxy A33 5G” aprūpina “Android 12” ir savo sukurta “One UI 4.1” vartotojo sąsaja. Apžvalgos metu (birželio pabaigoje) “Android” saugumo pataisymai tebebuvo nuo balandžio 1 d., taigi ne visai atnaujinti.

Be privalomų “Google” programėlių ir nuosavų programėlių rinkinio, iš anksto įdiegtos tik kelios trečiųjų šalių programėlės, pavyzdžiui, “Facebook”, “TikTok” ir “Spotify”. Išskyrus “Microsoft OneDrive”, visas jas galima pašalinti.

“Samsung” daugiausia dėmesio skiria dabartinės kartos išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ilgaamžiškumui, žadėdama iki keturių kartų “Android” OS atnaujinimus ir penkerius metus saugumo atnaujinimus. Daugiau šiuo metu nesiūlo joks kitas “Android” srities gamintojas.

Ryšiai ir GNSS: “Galaxy A33 5G” su gera lokalizacija

Turėdamas septyniolika 4G ir dvylika 5G dažnių juostų, “Samsung Galaxy A33 5G” siūlo gerą mobiliojo ryšio aprėptį, todėl priėmimo problemų beveik neturėtų kilti.

Išmanusis telefonas vietiniuose tinkluose bendrauja per “WiFi 5”, tačiau nenaudoja MIMO antenos technologijos, kad pagreitintų duomenų perdavimą. Todėl WLAN duomenų perdavimo sparta, nustatyta su mūsų etaloniniu maršrutizatoriumi “Asus ROG Rapture GT-AXE11000”, nėra visiškai įkvepianti. Tačiau jie patenka į diapazoną to, ko galima tikėtis iš “WiFi 5”, ir yra labai stabilūs tiek siuntimo, tiek gavimo kryptimis.

Telefonijos ir balso kokybė: hibridinė dviejų SIM kortelių kortelė

Galaxy A33 5G užtikrina patikimą balso kokybę ir gali gana efektyviai slopinti garsų aplinkos triukšmą. Bendravimas per garsiakalbį taip pat veikia gana gerai. Tačiau balsai tampa šiek tiek prislopinti, kai nutolstame toliau nuo mikrofono. Tas pats atsitinka ir tada, kai kalbame tyliai.

Į išmaniojo telefono hibridinį lizdą telpa arba dvi nano-SIM kortelės, arba viena nano-SIM kortelė ir viena microSD kortelė. Palaikomos “VoLTE” ir WLAN skambučių funkcijos.

Fotoaparatai: 48 MP keturkampis su OIS

Kalbant apie oficialias specifikacijas, “Samsung Galaxy A33 5G” turi beveik tokią pačią kameros įrangą kaip ir “Galaxy A32 5G”, tačiau 48 MP pagrindinė kamera dabar turi optinį vaizdo stabilizatorių, kuris palengvina fotografavimą. Likusius ant galinio dangtelio esančius objektyvus užima 8 MP itin plataus kampo kamera (F2.2), 5 MP makro kamera (F2.4) ir 2 MP gylio kamera (F.2.4).

Pagrindinė kamera (F1.8, AF, OIS) standartiniu režimu daro 12 MP nuotraukas naudodama pikselių suskaidymą. Dienos šviesoje nuotraukos yra geros ir detalios, tačiau praranda aštrumą kraštuose, o priartinus vaizdą iškraipo artefaktai. Įjungus naktinį režimą galima gauti padorių nuotraukų prasto apšvietimo sąlygomis, tačiau tamsioms vietoms reikėtų daugiau apšvietimo. Apskritai vaizdo kokybė yra visiškai tinkama vidutinės klasės sąlygoms, jei jus tenkina stiprios spalvos, būdingos “Samsung” išmaniesiems telefonams.

Likusi kameros sąrankos dalis šiek tiek atsilieka nuo pagrindinės kameros. Itin plataus kampo kameros vaizdai akivaizdžiai iškraipomi link kraštų, o priartinus vaizdą greitai atsiranda pikselių. Su 2 MP makrokamera, kuri veikia nuo 3 iki 5 centimetrų fokusavimo diapazone, galima padaryti įdomių nuotraukų, tačiau dėl mažos skiriamosios gebos jos nėra tokios detalios.

Savęs fotografavimo kamera yra 13 MP raiškos, užtikrina solidžią vaizdo kokybę ir portreto režimu sukuria padorų suliejimo efektą. Kaip ir pagrindinė kamera, ji gali įrašinėti vaizdo įrašus 4K UHD formatu 30 FPS sparta. Tačiau vaizdo stabilizavimas abiem atvejais veikia tik iki maksimalios 1080p raiškos 30 FPS, kaip ir perjungimas tarp pagrindinės kameros ir itin plataus kampo kameros įrašymo metu.

Photo with the main cameraPhoto with the main cameraPhoto with the ultra-wide-angle cameraPhoto with the selfie cameraPhoto with the main cameraPhoto with the main camera

Priedai ir garantija: Maitinimo šaltinis nepridedamas

Kaip nurodyta plonoje “Samsung Galaxy A33 5G” pakuotėje, maitinimo adapteris į pristatymo apimtį neįtrauktas. Pirkėjai gauna USB laidą (A-C tipo), SIM kortelės įrankį, greitos pradžios vadovą ir garantinės informacijos lapelį. Kitų priedų, pavyzdžiui, 25 vatų maitinimo adapterį, galima įsigyti “Samsung” parduotuvėje.

Vokietijoje “Galaxy A33 5G” suteikiama 24 mėnesių garantija. Kitose šalyse ir kituose regionuose ji gali skirtis, todėl prieš pirkdami būtinai pasitarkite su tiekėju. Skirtingai nei “Galaxy A53 5G”, “Samsung Care” draudimas šiam išmaniajam telefonui netaikomas.

Įvesties įrenginiai ir veikimas – Optinis pirštų atspaudų jutiklis

Dėl tikslaus jutiklinio ekrano su 90 Hz atnaujinimo dažniu “Samsung Galaxy A33 5G” patogu ir sklandžiai naudotis. Tačiau, nepaisant 6 GB RAM, gali pasitaikyti vėlavimų ar nedidelių strigimų įkraunant kompiuterį ir vienu metu atidarius daug programėlių. Apskritai tai nėra taip erzinantis dalykas, tačiau aiškiai parodo, kad išmanusis telefonas neturi sparčiausio SoC.

Galaxy A33 5G galima greitai ir patikimai atrakinti naudojant optinį pirštų atspaudų jutiklį, integruotą į ekraną. Antrasis biometrinis autentifikavimo būdas yra 2D veido nuskaitymas, kuris gerai veikia ir pasižymi aukštu atpažinimo rodikliu net esant prastam aplinkos apšvietimui, tačiau nėra toks saugus kaip pirštų atspaudų metodas.

Ekranas: Ryškus AMOLED ekranas

Subpixel grid

Kalbant apie ekraną, “Galaxy A33 5G”, palyginti su savo pirmtaku, padarė didelį šuolį į priekį. Jei “Galaxy A32 5G” teko tenkintis mažos raiškos TFT-LCD ekranu ir 60 Hz kadrų dažniu, tai su įpėdiniu “Samsung” viską apvertė aukštyn kojomis.

Galaxy A33 5G siūlo ryškų 90 Hz AMOLED ekraną su 2400 x 1080 taškų raiška, tokia pat, kaip ir jo 6,5 colio “Galaxy A” sesers modelio, Galaxy A53 5G, raiška. Tai taip pat suteikia mūsų 6,4 colio apžvalginiam pavyzdžiui didelį pikselių tankį – 441 PPI, todėl rodomas turinys yra gražus ir ryškus.

Vidutiniškai AMOLED skydelis pasiekia maždaug 695 cd/m² šviesumą, kuris praktiškai toks pat ryškus kaip ir “Galaxy A53 5G” ekrano. Tolygiai paskirstytose šviesiose ir tamsiose srityse (APL18 matavimas) iš ekrano gauname net iki 1092 cd/m². Be ryškumo jutiklio ryškumas sumažėja iki daugiausia 387 cd/m². Esant mažiausiam ryškumo nustatymui, ekranas vis tiek šviečia 2,2 cd/m², arba 1,82 cd/m², kai “Android” nustatymuose, skiltyje “Įvesties pagalba”, aktyvuojate papildomą pritemdymą.

AMOLED ekranas mirga nuo 178,1 iki 366,2 Hz diapazone, o tai neturėtų trikdyti daugumos naudotojų. Nuolatinės srovės pritemdymo režimas, kuris neutralizuoja PWM mirgėjimą, “Android” nustatymuose nepasiekiamas.

Našumas: “Exynos 1280” vietoj “MediaTek Dimensity 720

Nors “Galaxy A32 5G” veikia “MediaTek Dimensity 720”, “Samsung” “Galaxy A33 5G” naudoja savo “Exynos 1280”. Šis taip pat naudoja 8 branduolius ir veikia šiek tiek greičiau, tačiau neturi aiškaus pranašumo prieš kitus vidutinės klasės SoC. AImark AI skaičiavimai visiškai nepalankūs “Exynos 1280”, nes jis atsilieka nuo daugumos kitų konkurentų – net “MediaTek Dimensity 720” čia gauna geresnius rezultatus.

Žaidimai: PUBG Mobile veikia 30 FPS sparta

PUBG Mobile90 Hz dažnio “Galaxy A33 5G” ekranas spindi tik grafiškai nereikliuose žaidimuose, o ir tai ne visada užtikrinama. Pavyzdžiui, “Subway Surfers” buvo apribotas iki 30 FPS. Kiti žaidimai, pavyzdžiui, “Armajet”, vidutiniškai sugeba šiek tiek daugiau nei 80 FPS.

Grafikos reiklesni žaidimai dėl nepakankamos “Exynos 1280” skaičiavimo galios vargiai viršija 30 FPS ribą. Tačiau jie jokiu būdu nėra nežaidžiami. Priešingai: PUBG Mobile beveik nuolat veikia 30 FPS greičiu “Galaxy A33 5G” naudojant HD/aukštus nustatymus.

Emisijos: Geri stereo garsiakalbiai

Temperatūra

GFXBench Akkutest T-Rex

Naudojant “Galaxy A33 5G” visada patogu naudotis. Išmatuota 30,2 °C paviršiaus temperatūra neveikos režimu, o esant apkrovai ji pakyla iki 36,1 °C. Išmanusis telefonas netampa daugiau nei drungnas.

Vidinės temperatūros problemų taip pat nėra. Kaip rodo “3DMark” “Wild Life” streso testai ir “GFXBench” akumuliatoriaus testas, “Galaxy A33 5G” gali visiškai išnaudoti savo našumą bet kuriuo metu, kol aplinkos temperatūra yra normalioje ribose.

Garsiakalbiai

Du “Samsung” išmaniojo telefono garsiakalbiai – vienas, esantis šalia USB-C jungties, o kitas – po ekranu, asmenukių kameros srityje – skleidžia gerą garsą, kuriam būdingi subalansuoti vidutiniai ir aukšti dažniai. Tačiau žemų dažnių tonų beveik nėra.

Garso įrenginius prie išmaniojo telefono galima prijungti per USB-C adapterį arba susieti per “Bluetooth 5.1”. Tačiau “Galaxy A33 5G” yra gana suvaržytas “Bluetooth” garso kodekų atžvilgiu, nes jie apsiriboja AAC, aptX, LDAC ir SBC.

Akumuliatoriaus veikimo trukmė: Ne toks ilgas kaip pirmtako

Energijos suvartojimas

Kalbant apie energijos suvartojimą, “Galaxy A33 5G” apskritai niekuo neišsiskiria, tačiau jo energijos suvartojimo lygis esant apkrovai yra palyginti aukštesnis. Energija tiekiama per papildomą 25 W maitinimo šaltinį, kuris šiame kainų diapazone nepasiūlo sparčiausio įkrovimo našumo. Belaidis įkrovimas nepalaikomas.

Akumuliatoriaus veikimo trukmė

Akumuliatoriaus veikimo trukmė apskritai yra solidi, tačiau taip pat šiek tiek nuvilianti. Toks įspūdis susidaro palyginus rezultatus – beveik 13 valandų naršymo internete ir daugiau nei 19 valandų vaizdo įrašų atkūrimo – su “Galaxy A32 5G” rezultatais. Mūsų apžvelgiamo įrenginio rezultatai akivaizdžiai prastesni, nepaisant tokio paties dydžio akumuliatoriaus, o tai greičiausiai lemia ryškesnis ekranas ir perėjimas prie “Exynos 1280”.

Verdiktas dėl “Samsung Galaxy A33 5G

In review: Samsung Galaxy A33 5G. Review device provided by Samsung Germany.

Samsung Galaxy A33 5G yra solidus vidutinės klasės išmanusis telefonas, kurį jau galima įsigyti už 279,98 JAV dolerio (rašymo metu). Solidus sistemos našumas, ryškus ekranas ir geras akumuliatoriaus veikimo laikas – visa tai užtikrina patikimą naudojimą kasdieniniame gyvenime.

Palyginti su pirmtaku, “Samsung” patobulino keletą sričių. Vietoj gana nespalvoto TFT-LCD “Galaxy A33 5G” įrengtas įspūdingas didelio kontrasto 90 Hz AMOLED skydelis, kuris šiame kainų diapazone dar nėra standartinis. Dar vienas privalumas yra ilgas “Samsung” žadamas atnaujinimo laikotarpis – jei tikėsime gamintojo žodžiais, “Android 16” bus prieinama ir “Galaxy A33 5G”. Nors kameros modulis beveik nepasikeitė, pagrindinė kamera dabar turi optinį vaizdo stabilizavimą.

Tiesa, ne viskas, kas susiję su “Galaxy A33 5G”, verta pagyrų. Kaip ir pirmtakas, vis dar yra tik hibridinė dviejų SIM kortelių kortelė, atmintis tikrai nėra sparčiausia, o apskritai yra keletas našumo problemų, taip pat kartais pasitaiko užstrigimų veikimo metu. Dar vienas trūkumas yra tai, kad “Samsung” panaikino lizdą ir ima papildomą mokestį už 25 vatų maitinimo šaltinį.

Savo geromis eksploatacinėmis savybėmis “Galaxy A33 5G” duoda atkirtį vienu laipteliu aukščiau “Galaxy A” hierarchijoje esančiam “Galaxy A53 5G”. Be didesnio korpuso, geresnės kameros, 120 Hz ekrano ir daugiau atminties galimybių, abu išmanieji telefonai yra beveik identiški baterijos, ryšio modulių ir SoC požiūriu. Net išorėje skirtumai yra nežymūs: “Galaxy A53 5G” asmenukių kamera yra ne ašarų išpjovoje, kaip “Galaxy A33 5G”, o apskritoje įduboje.

Alternatyvos “Samsung Galaxy A33 5G” yra, pavyzdžiui, “Motorola Moto G200 5G”, “Oppo A76” ir “Xiaomi Poco M4 Pro 5G”, kurie taip pat turi 90 Hz ekraną ir kurių kaina yra labai panaši. Be to, “Motorola Moto G200 5G” yra daug galingesnis už “Galaxy A33 5G” dėl savo “Snapdragon 888 Plus 5G”.