Microsoft atskleidus numatomus PlayStation 6 išleidimo metus, padidėjo PS5 Pro tikimybė

Tikėtiną Sony PlayStation 6 išleidimo datą (arba metus) netikėtai nurodė konkurentai “Microsoft”. Šiuo metu vykstančioje Federalinės prekybos komisijos prieš “Microsoft Corp.” ir kt. teismo byloje paskelbtame pareiškime buvo atskleista, kad naujos kartos konsolės iš “PlayStation” ir “Xbox” linijų gali pasirodyti 2028 m., taip padidinant “PS5 Pro” arba “PS5 Slim” vidurio ciklo konsolės tikimybę.

Šiuo metu “Microsoft” kovoja su JAV Federaline prekybos komisija (FTC), kuri visomis išgalėmis stengiasi neleisti “Xbox” gamintojui įsigyti “Activision Blizzard”. JAV dolerių vertės įsigijimo sandoris jau susidūrė su kliūtimis Jungtinėje Karalystėje – CMA atmetė sandorį, o dabar panašu, kad FTC taip pat nerimauja dėl galios pasikeitimo sektoriuje. Kol tai vyko, pasirodė keletas įdomių atskleidimų – vėl užsiminta apie “PlayStation 6” išleidimo datą 2028 m.

Taip buvo ir anksčiau, kai CMA dokumentai parodė, kad “Microsoft” ir toliau siūlys pelningus ” Call of Duty” žaidimus “PlayStation” platformai, jei įsigis žaidimų leidėją “Activision”. Bendrovė “Sony” teigė, kad po 2027 m. prieiga bus prarasta, o tai reiškia, kad populiarioji intelektinė nuosavybė nebus prieinama laiku, kai bus išleista naujos kartos konsolė (tikėtina, kad “PlayStation 6”). Naujajame “Microsoft” atstovų teiginyje dėl ” Call of Duty” prieinamumo teigiama, kad “šis terminas bet kuriuo atveju viršytų numatomą naujos kartos konsolių starto laikotarpį (2028 m.)”, todėl atrodo, kad 2028 m. tikrai gali būti PS6 išleidimo metai.

Šis komentaras, kuris, kaip nurodyta pirmiau, buvo išsakytas dėl susitarimo leisti CoD žaidimus “vėlesnėse PlayStation konsolėse”, taip pat reiškia, kad 2028 m. bus galima įsigyti ir Xbox X|S serijos įpėdinį.

Atskiroje ir pakankamai tikslioje ataskaitoje, kurią 2017 m. sukūrė “Goldman Sachs”, buvo siūlomas 2027 m. PS6 pasirodymo laikas, po to, kai “PlayStation 5” pasirodymui buvo teisingai numatyti 2020 m. Ataskaitoje taip pat buvo minimi 2023 m., kai pasirodys nešiojamasis PS5, kuris, kaip dabar atrodo, bus pristatytas kaip “Sony” nuotolinio atkūrimo “Project Q” nešiojamasis įrenginys.

Kadangi toks didelis laiko tarpas tarp PS5 (2020 m.) ir PS6 (2028 m.) išleidimo metų dabar atrodo tikėtinas, tai taip pat didina tikimybę, kad ciklo viduryje bus atnaujinta PS5 Slim arba PS5 Pro konsolė, apie pastarąją jau kalbama, kad ji bus išleista 2024 m.