Lenovo Yoga Pro 9i 16″nešiojamojo kompiuterio apžvalga: Tačiau nereikalingos taupymo priemonės

Trumpas akumuliatoriaus veikimo laikas ir mažiau aparatinės įrangos. “Lenovo” su naujuoju “Yoga Pro 9i 16” siekia karūnos 16 colių multimedijos nešiojamųjų kompiuterių kategorijoje. Jo koziris turėtų būti didelės skiriamosios gebos ir ryškus mini-LED skydelis. Tačiau yra neįprastų surinkimo kokybės trūkumų ir, priešingai nei 14 colių modelyje, trūksta tokių funkcijų kaip “Advanced Optimus”.

Atidžiau apžvelgę naujojo “Lenovo Yoga Pro 9i” 14 colių versiją, dabar apžvelgsime 16 colių versiją. Techninės specifikacijos (išskyrus dydį) iš esmės yra identiškos, nes čia taip pat naudojamas 3,2K mini-LED jutiklinis ekranas su 165 Hz ir “AdobeRGB” aprėptimi. Po gaubtu – naujausi “Intel” “Raptor Lake H” procesoriai ir “Nvidia” vaizdo procesoriai nuo RTX 4050 iki RTX 4070. Tačiau išsamiai yra tam tikrų skirtumų, kuriuos taip pat apžvelgiame.

Mūsų bandomasis įrenginys yra 83BY0016GE modelis ir kainuoja 2399 EUR(vertėjo pastaba: modeliai JAV yra gerokai pigesni – žr. skyrių “Kaina ir prieinamumas” šios apžvalgos pabaigoje). 3,2K mini LED skydelis (165 Hz), “Core i7” procesorius, “GeForce RTX 4060”, 16 GB LPDDR5X 6400 RAM ir 1 TB PCIe 4.0 SSD diskas. Taip pat galėjome atlikti keletą lyginamųjų testų su galingesne konfigūracija (nešiojamasis kompiuteris “Core i9”, RTX 4070, 64 GB RAM).

Korpusas – aliuminio korpusas su girgždančia pagrindo plokštele

Korpuso konstrukcija tokia pati kaip ir mažesnio “Yoga Pro 9i 14″, t. y. naudojama aliuminio konstrukcija. Tačiau 16 colių modelis turi silpnąją vietą: pagrindo plokštė yra labai plona ir laikant ją skleidžia nemalonius girgždančius garsus, o tai visiškai netinka aukščiausios klasės įrenginiui. Ši problema buvo ir antrajame bandomajame įrenginyje (nors ir ne tokia ryški), taigi tai gali būti bendra problema. Labai gaila, nes kitaip nėra jokių defektų, susijusių su apdirbimu ar stabilumu. Bazinį įrenginį galima minimaliai prispausti tik centrinėje dalyje, tačiau praktiškai jo visai negalima pasukti. Dangtis yra šiek tiek lankstesnis nei mažesnio 14 colių modelio, tačiau ir čia neiškilo jokių problemų. Abu vyriai yra gerai sureguliuoti (tik minimaliai kliba) ir patikimai laiko ekraną net ir esant mažam atidarymo kampui. Kartu ekraną galima atidaryti viena ranka, o didžiausias atidarymo kampas yra 180 laipsnių.

Mūsų bandomasis įrenginys yra ” Strom Grey” variantas, kuris yra labai nepastebimas ir puikiai dera biure neatkreipdamas dėmesio. Mėgstantys spalvingesnes spalvas gali rinktis ” Tidal Teal” (turkio žalumo) spalvos variantą. Apskritai dizainas atrodo labai šiuolaikiškai, o ekrano kraštai gana siauri, tačiau šiek tiek erzina kameros kalnelis, nes jis yra šiek tiek giliau nei likusi ekrano dangtelio dalis.

Kartu su “Schenker Vision 16 Pro” ir “Apple MacBook Pro 16” “Yoga Pro 9i 16” užima mažiausią plotą lyginamajame lauke, tačiau taip pat yra vienas iš sunkesnių modelių – sveria kiek daugiau nei 2,2 kg, nors skirtumai čia nėra dideli. Vienintelė išimtis – “Vision 16 Pro”, sveriantis vos 1,6 kg. Pridedamas 170 vatų galios maitinimo adapteris sveria apie 570 gramų.

Įranga – 16 colių “Yoga Pro” tik su HDMI 1.4b

Skirtumų nuo mažesnio modelio galima rasti prievaduose. Čia įrengtas tik vienas USB-C prievadas, kuris bent jau taip pat palaiko “Thunderbolt 4” ir prireikus gali būti naudojamas įkrovimui (tai be problemų veikė su 65 vatų maitinimo šaltiniu). Kadangi čia yra specialus maitinimo šaltinis (“SlimTip”), antro USB prievado trūkumo galima nepastebėti, tačiau nesuprantame, kodėl 16 colių versijos HMDI išvestis palaiko tik 1.4b standartą, todėl 4K galima išvesti tik 30 Hz dažniu.

SD kortelių skaitytuvas

Dešinėje pusėje esantis kortelių skaitytuvas priima įprastas SD korteles, kurios iš prietaiso išsikiša apie 2 cm. Perdavimo sparta kartu su mūsų “Angelbird AV Pro V60” etalonine kortele yra apie 80 MB/s. Tai vidutinė vertė, kurią akivaizdžiai lenkia kai kurie konkurentai.

Ryšys

Laidinio tinklo jungties prievado nėra, tačiau tai galima įgyvendinti naudojant papildomą USB adapterį. Už belaidį ryšį atsakingas “Intel” AX211 modulis, kuris taip pat palaiko dabartinį “Wi-Fi 6E” standartą. Su etaloniniu “Asus” maršrutizatoriumi išmatavome didelę ir stabilią duomenų perdavimo spartą. Praktiškai taip pat nekilo jokių problemų nei perduodant didelius duomenų kiekius, nei juos atsisiunčiant.

Interneto kamera

Šiek tiek storesniame kameros gūbre yra 5 MP kamera, kuri užtikrina gerą vaizdo kokybę tiek nuotraukoms, tiek vaizdo įrašams. Dėl to nebereikia išorinės interneto kameros, ypač vaizdo konferencijoms. Taip pat įdiegtas infraraudonųjų spindulių jutiklis, kuris leidžia atpažinti veidą per “Windows Hello”. Kamerą galima išjungti nedideliu slankikliu, esančiu dešinėje korpuso pusėje (el. užraktas).

Priežiūra

Pagrindo plokštė pritvirtinta keliais “Torx” varžtais (T5) ir lengvai nuimama. Tada galėsite pasiekti du ventiliatorius, akumuliatorių ir du M.2-2280 SSD diskų lizdus. Tačiau operatyvioji atmintis ir WLAN modulis yra sulituoti.

Įvesties įrenginiai – “Lenovo” įdiegia gerą klaviatūrą su numpadu

Lenovo nepalieka papildomo korpuso pločio nepanaudoto ir prie klaviatūros prideda specialų skaičių bloką. Kaip ir mažesniame “Yoga Pro 9i 14”, gamintojas įdiegia patogią ir tikslią klaviatūrą, kurios klavišų eiga taip pat yra pakankama – 1,5 mm. Ilgesnius tekstus taip pat galima rinkti be įtampos. Tamsioje aplinkoje padeda dviejų pakopų baltas foninis apšvietimas, kurį galima automatiškai įjungti jutikliu.

16 colių “Yoga” jutiklinis kilimėlis yra dar didesnis ir, būdamas 15 x 9,5 cm dydžio, suteikia daug erdvės valdyti rodykle ir atlikti gestus iki keturių pirštų, kurie dėl gerų slydimo savybių taip pat veikia labai gerai ir patikimai. Apatinę pusę taip pat galima paspausti žemyn, o tai pasižymi labai garsiu ir pigiai skambančiu spragtelėjimu. Rekomenduojame čia įvestį atlikti tiesiog paliečiant kilimėlį. Skirtingai nei mažesniame 14 colių modelyje, jutiklinis kilimėlis yra ne korpuso viduryje, o šiek tiek pasislinkęs į kairę.

Ekranas – mini LED 165 Hz dažniu

Ekrano specifikacijos nuo mažesniojo brolio ir sesers skiriasi tik ekrano įstrižaine, nes “Yoga Pro 9i 16” taip pat naudoja mini LED ekraną, kurio skiriamoji geba yra 3200 x 2000 (16:10), o dažnis – 165 Hz. Blizgus skydelis taip pat palaiko jutiklinę įvestį. Subjektyvus vaizdo įspūdis yra puikus, ypač naudojant HDR turinį. Be mini LED ekrano, “Lenovo” taip pat siūlo įprastą IPS skydelį (3200 x 2000 taškų, 165 Hz, sRGB).

Vėlgi yra didelis skirtumas tarp SDR ir HDR režimų: įprastu SDR režimu mini-LED apšvietimas nėra aktyvus ir skydelis elgiasi kaip įprastas IPS modelis. Todėl juodas turinys nėra visiškai juodas, taip pat matomos nedidelės aureolės. Tačiau, skirtingai nei 14 colių modelyje, PWM valdymas yra kitoks, todėl negalėjome tiksliai nustatyti atsako laiko. Mirgėjimas 5,8 kHz dažniu atsiranda esant visiems ryškumo lygiams, tačiau daugumai naudotojų tai neturėtų kelti problemų.

SDR režimu 16 colių mini-LED ekranas pasiekia mažesnį ryškumą – vos apie 550 cd/m² (~700 cd/m² 14 colių skydelyje), o tai maždaug atitinka “MacBook Pro 16”. SDR režimu juodos spalvos vertė yra 0,18 cd/m², todėl kontrasto santykis yra “tik” ~3000:1. Tai yra žemas rodiklis, palyginti su kitais mini-LED ar OLED skydeliais, bet vis tiek labai geras, palyginti su įprastais IPS ekranais.

HDR režimu juodos spalvos vertė yra tik 0, todėl kontrasto santykis taip pat yra labai aukštas. Juodas turinys čia tikrai juodas, o skirtumą labai aiškiai matote dviejuose pirmiau pateiktuose palyginamuosiuose vaizduose. Tuomet, naudojant HDR turinį, didžiausias ryškumas yra vos 1100 cd/m², t. y. gerokai mažesnis nei 14 colių “Yoga” ir taip pat mažesnis nei gamintojo specifikacijoje nurodytas 1200 cd/m². HDR režimu taip pat pastebimas išryškėjimas dėl mini-LED zonų, nors šis poveikis čia nėra itin ryškus.

Deja, “Windows” HDR įgyvendinimas vis dar palieka daug vilčių, nes HDR režimą pirmiausia reikia įjungti rankiniu būdu. Tai savo ruožtu reiškia, kad “Windows” nebesiūlo jokių spalvų profilių ir HDR režimas faktiškai apsiriboja sRGB spalvų erdve.

Skydelį išmatavome naudodami profesionalią CalMAN programinę įrangą. Iš anksto įdiegtoje “Lenovo Vantage” programinėje įrangoje galima pasirinkti vieną iš sRGB, “Display P3” ir “AdobeRGB” spalvų profilių. Kadangi “Lenovo” reklamuoja visą “AdobeRGB” aprėptį, šį profilį naudojome ir savo matavimams.

Standartinis skydelio kalibravimas pasirodė daug geresnis nei 14 colių modelio, o vidutinis “DeltaE-2000” nuokrypis jau yra mažesnis nei 3 tiek pilkos skalės, tiek spalvų atveju (čia taip pat nėra jokių nukrypimų). Mums nepavyko patvirtinti reklamuojamos “DeltaE” reikšmės <1, tačiau vėlesnis kalibravimas čia tikrai nėra būtinas, o mes, negalėdami pagerinti ekrano savo kalibravimu, todėl šiuo metu nesiūlome parsisiųsti spalvų profilio. Skydelis beveik visiškai apima ir P3, ir “AdobeRGB” spalvų erdves.

Našumas – RTX 4060 su 100 vatų

Kaip jau minėta, “Yoga Pro 9i 16” komplektuojamas su “Core i7” arba “Core i9” procesoriumi, taip pat “GeForce RTX 4050”, “RTX 4060” arba “RTX 4070” vaizdo plokštėmis (kiekvienu atveju 100 vatų TGP). Darbinę atmintį sudaro spartesnė LPDDR5X-6400 operatyvioji atmintis, tačiau ji yra sulituota ir negali būti išplėsta.

Procesorius

16 colių “Yoga Pro 9i” modelyje taip pat naudojamas “Core i7-13705H”, kuris yra toks pat kaip įprastas “Core i7-13700H”, išskyrus “vPro” galimybes. Didelio našumo režimu procesorius gali vartoti iki 125 vatų trumpą laiką ir 80 vatų nuolat, o tai duoda labai gerus rezultatus. Įdomu tai, kad papildomo “Core i9-13905H” našumas yra šiek tiek prastesnis, todėl jo atnaujinti neverta. Mūsų lyginamojoje grupėje “Yoga” turi pripažinti pralaimėjimą tik konkurentams su gerokai spartesniais HX procesoriais.

Procesorius baterijos režimu gali sunaudoti ne daugiau kaip 85 W, todėl atliekant kelių branduolių testus našumas sumažėja maždaug 20 %. Daugiau procesoriaus lyginamųjų testų rasite mūsų technologijų skiltyje.

Saugyklos įrenginiai

Secondary M.2 2280 slot (PCIe 3.0 x4)

Lenovo išnaudoja papildomą 16 colių korpuso vietą antrajam M.2 lizdui, kuris vis dėlto palaiko tik PCIe 3.0 x4. Pagrindinis lizdas prijungtas per PCIe-4.0, o mūsų bandomajame įrenginyje įdiegta 1 TB talpos “Samsung PM9A1” versija (OEM versija 980 Pro). Po pirmojo paleidimo naudotojas turi 891 GB. Perdavimo sparta apskritai yra labai gera, o našumas išlieka stabilus esant ilgalaikei apkrovai, o tai ne visada užtikrinama naudojant šiuolaikinius diskus. Tačiau “990 Pro” įpėdinis (žr. “Schenker Vision 16 Pro”) vėlgi turi didelių pranašumų atsitiktinės prieigos srityje. Daugiau SSD lyginamųjų testų rasite čia.

Emisijos – puikūs “Yoga Pro 9i 16” garsiakalbiai

Triukšmas

Cooling with two fans

Dviejų ventiliatorių garsumas labai priklauso nuo pasirinkto našumo režimo. Kasdienėms užduotims visada rekomenduojame naudoti baterijos taupymo režimą, nes čia ventiliatoriai paprastai būna išjungti. Ventiliatoriai įsijungia labai greitai, ypač didelio našumo režimu, o tai gali erzinti kasdienio naudojimo metu. Be to, esant apkrovai jie greitai tampa garsūs, o žaidžiant išmatavome nuo 44,5 dB(A) (Smart Cooling) iki 53,2 dB(A) (High Performance), kas yra labai aiškiai girdima. Abiejuose režimuose neabejotinai geresnis variantas yra ausinės, nors kitiems “Windows” konkurentams čia taip pat sekasi ne ką geriau. Bent jau ventiliatoriai be reikalo nepulsuoja ir jokių kitų elektroninių garsų nepavyko aptikti.

Temperatūra

Kasdienio naudojimo metu problemų dėl paviršiaus temperatūros nekyla, tačiau nereikėtų įrenginio dėti ant kelių esant apkrovai ar žaidžiant žaidimus. Apatinėje pusėje išmatavome iki 50 °C temperatūrą, kuri gali būti nemaloni, jei liečiasi su oda. Tačiau rezultatai jokiu būdu nėra kritiški ir apskritai 16 colių modelis čia veikia geriau nei mažesnis “Yoga Pro 9i 14” ir dauguma “Windows” konkurentų. Klaviatūra netgi išlieka gerokai vėsesnė – 35-40 °C, todėl čia nėra jokių naudojimo apribojimų.

Atliekant testą nepalankiausiomis sąlygomis, sistema aiškiai teikia prioritetą GPU ir nuosekliai veikia visu 100 W pajėgumu, o procesorius greitai išsilygina ties 30 W.

Surface temperatures stress test (top) Surface temperatures stress test (bottom)

Garsiakalbiai

16 colių “Yoga Pro 9i” variantas turi šešis garsiakalbius (4 žemų dažnių ir 2 aukštų dažnių, po 6 W) ir sugeba pagerinti ir taip solidų 14 colių modelio našumą, net jei maksimalus garsumas yra šiek tiek mažesnis. Apskritai garsas yra labai geras, o atotrūkis nuo “Apple MacBook Pro 16” (taip pat 6 garsiakalbiai) taip pat nėra didelis. Apskritai garsiakalbiai savo darbą atlieka labai gerai.

Energijos suvartojimas

170 watt power supply (SlimTip)

Didelis 16 colių ekranas didžiąja dalimi yra atsakingas už energijos suvartojimą kasdienio naudojimo metu ir mes išmatavome iki 24 vatų tuščiąja eiga, esant maksimaliam SDR ryškumui. Palyginimui, mažesnis 14 colių modelis, nepaisant didesnio ryškumo, sunaudoja 20 vatų. HDR režimu galima pasiekti iki 40 vatų. Esant apkrovai, trumpam pastebime apie 177 vatus, tačiau greitai nusistovi ties 170 vatų (~160-170 vatų žaidimų metu). Taigi 170 vatų maitinimo adapterio kaip tik pakanka, tačiau tokiose situacijose nėra kur įkrauti akumuliatoriaus. Šiuo atveju geresnis pasirinkimas būtų buvęs 200 arba 230 vatų modelis.

Akumuliatoriaus veikimo trukmė

Battery informationLenovo taip pat aprūpina “Yoga Pro 9i 16” 75 Wh baterija. Atsižvelgiant į didesnius suvartojimo rodiklius, galima atleisti, kad jau dabar galima daryti prielaidą, jog akumuliatoriaus veikimo laikas bus dar prastesnis nei 14 colių modelyje. Esant 150 cd/m² (atitinka 50 % didžiausio SDR ryškumo) ir 60 Hz dažniui, rezultatai vis tiek yra geri: 6,5 valandos WLAN teste (165 Hz: ~5,5 valandos) ir 7,5 valandos vaizdo teste. Tačiau kai tik naudojate didelį ryškumą ir (arba) didesnį 165 Hz dažnį, kyla problemų. Esant visiškam SDR ryškumui, mūsų “Wi-Fi” testas 60 Hz dažniu trunka tik šiek tiek daugiau nei 3,5 valandos, o 165 Hz dažniu – 15 minučių mažiau. HDR vaizdo įrašas su visu ryškumu visiškai išsikrauna akumuliatorių vos per 133 minutes.

Verdiktas – “Yoga Pro 9i” daugiausia problemų kelia akumuliatoriaus veikimo trukmė

In review: Lenovo Yoga Pro 9i 16. Test unit provided by:

16 “Yoga Pro 9i” turėtų būti galingiausias ir geriausias “Lenovo” daugialypės terpės nešiojamasis kompiuteris. Tačiau, palyginti su mažesniuoju “Yoga Pro 9i 14”, susidaro įspūdis, kad 16 colių modelyje gamintojas apkarpė kelias sritis. Tačiau visų pirma našumas apskritai yra labai geras, o abu pagrindiniai komponentai, t. y. CPU ir GPU, yra spartesni nei 14 colių modelyje. Todėl stebimės, kodėl “Yoga Pro 9i 16” nesiūlo “Advanced Optimus” ir kodėl HDMI prievadas palaiko tik 1.4b standartą. Vadinasi, 4K ekranai gali veikti tik 30 Hz dažniu, o tai neatitinka dabartinio technologijų lygio ir didelės kainos. Taip pat problemiškas yra sprendimas, kad operatyvioji atmintis būtų lituota. Kalbant apie korpusą, dar vienas mus neraminantis dalykas yra girgždanti pagrindo plokštė.

Blizgus mini-LED skydelis atrodo fantastiškai, ypač su HDR turiniu, be to, be pilnos “AdobeRGB” aprėpties, siūlo tikslų spalvų atkūrimą. Deja, matavimai čia prastesni nei 14 colių modelyje; panašu, kad gamintojas čia įdėjo mažiau darbo, nes didysis 16 colių modelis mirguliuoja visuose ryškumo lygiuose. Didelis ekranas taip pat pasižymi dideliais energijos suvartojimo rodikliais, todėl negalime suprasti, kodėl “Lenovo” neįdiegė didesnio akumuliatoriaus.