Apple Watch Series 6 apžvalga: Patobulinti sveikatos rodikliai dėl watchOS 7 ir naujo jutiklio

Nauja miego stebėjimo funkcija prieinama ir senesniuose modeliuose, o nauja deguonies prisotinimo funkcija priklauso nuo naujo jutiklio, kuris yra tik “Apple Series 6 Watch” laikrodyje. Abi šios funkcijos jau yra prieinamos kituose modeliuose. Taigi, “Apple” sveikatos funkcijų srityje atsilieka nuo kitų. Mūsų apžvalgoje sužinokite, ar jie padarė pakankamai, kad pranoktų konkurentus.

Korpusas ir ryšys – pradėk, “Force Touch

Kaip matyti mūsų titulinėje nuotraukoje viršuje, kurioje palyginimui pateiktas 2015 m. “Apple Watch” laikrodis, laikrodžio formos faktorius išliko nepakitęs, o dabartiniai dydžiai yra identiški praėjusių metų modeliui. Naujos akį traukiančios savybės yra naujos spalvos, ypač naujas mėlynas ir raudonas aliuminio korpusas, ir naujos solo kilpos juostelės.

Kaip ir anksčiau, aliumininiuose modeliuose yra Ion-X stiklas, o nerūdijančio plieno ir titano modeliuose vietoj jo naudojamas safyro stiklas. LPTO OLED ekranas, kuris pirmą kartą buvo pristatytas kartu su “Watch Series 4”, išlieka gerai naudojamas saulės šviesoje. Pasak “Apple”, jo “Always-On Display” maksimalus ryškumas, palyginti su “Watch Series 5”, pagerintas 2,5 karto, o tai esą labiausiai naudinga tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių treniruotės metu negali pakelti rankos. Mums ypač didelį įspūdį paliko tai, kaip greitai naujasis įrenginys persijungia iš vieno režimo į kitą. Net su įjungta funkcija “Always-On Display” viso ekrano įjungimas pakėlus ranką užtrunka sekundės dalį.

Galinė pusė buvo atnaujinta įtraukiant naują jutiklį. Naująjį jutiklio matricą sudaro kristalas su keturiais fotodiodais ir keturiais žalių / raudonų / infraraudonųjų šviesos diodų klasteriais. Ši matrica dabar leidžia įvertinti deguonies kiekį kraujyje, taip pat išmatuoti ir įrašyti širdies ritmą, širdies ritmą ir atpažinti, kada miegate. Pastarajai funkcijai atlikti nereikia naujo jutiklio, todėl ją galima naudoti visuose modeliuose, kuriuos galima atnaujinti iki “watchOS 7”, t. y. “Series 3” ir naujesniuose modeliuose.

Tačiau ankstesnių “Apple Watch” modelių laikrodžių atnaujinimas į watchOS kainuoja. Naujausia “Apple” mobiliosios operacinės sistemos iteracija nebepalaiko funkcijos “Force Touch”, kuri ankstesnėse versijose buvo naudojama norint pasiekti kontekstinius meniu arba pritaikyti šiuo metu įdiegtus laikrodžio ciferblatus. Vietoj to, dabar šis įvesties būdas iš dalies pakeistas ilgu prisilietimu nenaudojant papildomos jėgos. Laikrodžiuose “Apple Watch Series 6” nėra “Force Touch” tarpinės, kuri vis dar buvo ankstesniuose modeliuose, o visuose senesniuose įrenginiuose jos rodmenys tiesiog ignoruojami.

Laikrodis “Apple Watch Series 6” palaiko GPS ir turi ISO 22810:2010 sertifikatą, patvirtinantį, kad jis apsaugotas nuo vandens patekimo iki 50 m. Naujasis “Wi-Fi” lustas dabar taip pat palaiko 5 GHz dažnių juostas. Be to, laikrodyje įdiegta NFC funkcija “Apple Pay”, taip pat garsiakalbis ir mikrofonas “Siri” ir telefono skambučiams. Kaip ir anksčiau, LTE modelį su eSIM palaikymu galima įsigyti papildomai už papildomą mokestį.

Sąranka ir valdymas

Nustatyti “Apple Watch” laikrodžio negalima naudojant “Android” išmanųjį telefoną, nes tam reikia suderinamo “iPhone”. Tačiau dėl “watchOS 7” naujosios šeimos sąrankos funkcijos “watchOS 7” tai nebeturi būti jūsų nuosavas “iPhone”. Vietoj to, dabar galite naudoti bet kurį suderinamą “iPhone”, kad nustatytumėte “Apple Watch”, pavyzdžiui, savo vaikams, vyresnio amžiaus tėvams ar kitiems asmenims, kurie net neturi “iPhone”. Programėlė “Watch”, reikalinga “Apple Watch” suporavimui ir nustatymui, pagal nutylėjimą yra iš anksto įkelta į bet kurį “iPhone” ir prireikus gali valdyti kelis laikrodžius.

Pačiame laikrodyje yra daug iš anksto įkeltų programų, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo programa, skirta “iPhone” fotoaparatui. Vienas didžiausių “Apple Watch” privalumų yra jo “App Store” ekosistema su daugybe įvairių trečiųjų šalių programų. Jei “iPhone” programėlė palaiko ir “Apple Watch”, ji automatiškai įdiegiama ir suderinamame laikrodyje, jei ši funkcija išlieka įjungta.

Family setup Settings Preloaded apps Watch Apps in the App Store

Laikrodžio ciferblatus galima pritaikyti per “iPhone” esančią programėlę “Watch” arba pačiame laikrodyje. Įvairius įdiegtus laikrodžio ciferblatus galima keisti horizontaliais perbraukimais per ekraną. Skaitmeninė karūnėlė naudojama slinkti nustatymų meniu arba priartinti nuotraukų programėlę. Vienintelis mygtukas gali būti naudojamas rodyti “Dock”, kuriame yra visos neseniai naudotos programos, arba pritaikomą mėgstamiausių programų sąrašą.

Visa tai jokiu būdu nėra naujiena. Lengvas naudojimas yra vienas iš pagrindinių principų, apibrėžiančių “Apple Watch”, kaip ir visiška kelių “Apple” produktų, prie kurių prisijungta su tuo pačiu “Apple ID”, tarpusavio integracija. Pavyzdžiui, jei į vieną iš jūsų klausimų “Siri” atsakytų į paiešką ir pasiūlytų svetainę, “Handoff” dėka galėsite šią svetainę atidaryti savo “Mac” kompiuteryje. Be to, visi “Siri” pasiūlymai ir atidarytos svetainės sinchronizuojami su jūsų “Mac” kompiuteriu, kad juos galėtumėte rasti “Safari” istorijoje. Be to, “Apple Watch” laikrodžiu galite atrakinti “Mac” kompiuterį. Nustatytas laikrodis vibruos ir skleis garsą, primenantį seifo atidarymą, kiekvieną kartą atrakinant “Mac”. Tikrai malonus akcentas.

Pranešimai ir telefonija

Pagal numatytuosius nustatymus “Apple Watch” atspindi jūsų “iPhone” pranešimų nustatymus, kuriuos vėliau galite pritaikyti ir pakoreguoti pagal savo pageidavimus. “WhatsApp” žinutėse bus rodomi emotikonai, bet tik neryški nuotraukų peržiūra. Atsakymuose gali būti iš anksto nustatyti teksto blokai, emotikonai, padiktuota žinutė arba skaitmeninė žinutė, kurios kiekviena raidė užrašyta ant laikrodžio ekrano. Naujas žinutes galima išsiųsti tik kaip tekstą, o ne kaip “WhatsApp” žinutę. Tai galioja ir visoms kitoms žinučių siuntimo programėlėms, kurios neturi savo “Apple Watch” programėlės.

Telefono skambutį galite priimti tiesiai iš ant riešo esančio laikrodžio, taip pat galite skambinti per kontaktus, paskutinius įrašus arba rinkiklį. Nors LTE modelis gali veikti nepriklausomai nuo “iPhone”, jis yra susietas su GPS/Wi-Fi modeliu, reikia, kad “iPhone” liktų šalia.

Sveikata ir fitnesas – pagaliau su SpO2 jutikliu

Fitneso mėgėjams patinka “Apple Watch”, o sveikatos priežiūros sektoriui įspūdį padarė “Apple Watch Series 4” EKG funkcija. Ir nors kitiems OEM gamintojams, atrodo, sunkiai sekasi užtikrinti patikimus EKG duomenis – pavyzdžiui, “Samsung” įgyvendinimas buvo ne kartą atidėtas ir iki šiol tebėra neprieinamas daugelyje šalių, įskaitant Vokietiją, – vis daugiau dėvimųjų įrenginių pradėjo turėti deguonies prisotinimo kraujyje (SpO2) jutiklius, galinčius nustatyti galimą miego apnėją. Kita vertus, “Apple” palaikė tik širdies ritmo ir dažnio (EKG) matavimus bei klausos sveikatos programėlę. Su “watchOS 7” miego stebėjimo funkcija pagaliau prieinama visiems palaikomiems “Apple Watch” laikrodžiams (Series 3 ir vėlesniems), o “Apple Watch Series 6” pagaliau palaiko kraujo prisotinimo deguonimi stebėjimą.

Širdies dažnis, širdies ritmas ir deguonies prisotinimas

Pagal numatytuosius nustatymus EKG programėlė “Apple Watch” laikrodyje nepasiekiama. Vietoj to ją reikia aktyviai nustatyti susieto “iPhone” programėlėje “Health”, kurioje galite nuspręsti, ar norite nuolatinių ir automatinių, ar rankinių širdies ritmo ir deguonies kiekio kraujyje rodmenų. Jei laikrodis aptiks prieširdžių virpėjimą, kuris dažnai siejamas su padidėjusia insulto rizika, jis pateiks įspėjimą.

Širdies ritmo dažnio matavimai yra labai tikslūs. Mūsų bandymo metu “Apple Watch” galėjo tiksliai išmatuoti mūsų širdies ritmo dažnį tiek neveikiant, tiek treniruojantis, didėjant našumui, ir pateikė beveik tokias pat reikšmes kaip ir širdies ritmo krūtinės diržas. Analizuodami treniruotės duomenis, radome beveik identiškus duomenis, išskyrus vieną širdies dūžį.

Vidutiniškai deguonies kiekio kraujyje duomenys skyrėsi nuo sertifikuotu pulsoksimetru užfiksuotų duomenų vos 1,5 %, o daugiausia – iki 3 %. Naudodamiesi laikrodyje esančia programėle “Blood Oxygen” galite pradėti rankiniu būdu nuskaityti deguonies kiekį kraujyje. Jei reikia, laikrodis gali automatiškai nuskaityti rodmenis kelis kartus per dieną ir miegant. Tuomet suporuotame “iPhone” esančioje sveikatos programėlėje šie duomenys bus pateikiami grafike per kelias dienas, savaites ar mėnesius.

Miego stebėjimas

Pirmą kartą per visą “watchOS” istoriją naujoji 7 versija natūraliai palaiko miego stebėjimą naktį. Tačiau lyginant su miego stebėjimo duomenimis, kuriuos fiksuoja tokie prietaisai kaip “Samsung Galaxy Watch 3”, “Fitbit Sense” arba “Honor/Huawei” dėvimi įrenginiai, tokie kaip “Honor Magic Watch 2” arba “TicWatch Pro 3 GPS Apple” duomenys geriausiu atveju yra prasti. Stebėtojas net nesugeba tinkamai atskirti jūsų miego fazių (lengvo miego, gilaus miego, REM miego) viena nuo kitos.

Tai, ką jis sugeba užfiksuoti, yra laikas, kada užmigote, laikas, kada pabudote, ir kaip dažnai ir kada prabudote naktį. Šiuos duomenis galima pavaizduoti grafike ir analizuoti ilgalaikėje kelių pastarųjų dienų ar savaičių perspektyvoje ir sužinoti, ar pasiekėte savo paties nustatytą miego tikslą darbo dienomis ir savaitgaliais. Nepaisant to, kad širdies ritmo ir deguonies prisotinimo duomenys yra prieinami tuo pačiu laikotarpiu, miego diagramos perdangos nėra. Be to, priešingai nei “Fitbit” algoritmai, “Apple” retai atliekami rodmenys vargu ar galės patikimai nustatyti miego apnėją.

Įtariame, kad dažnesni rodmenys dar labiau sutrumpintų “Apple Watch” baterijos veikimo laiką. Šiuo metu minimalus įkrovimas, kurio reikia miego stebėjimui per naktį, yra 30 %. Esant mažesniam nei 30 % įkrovos lygiui, pateikiamas įspėjimas. Kaip ir kodėl “Apple Watch Series 6” pavyko užfiksuoti daugiau miego laiko nei laiko, praleisto lovoje (žr. paskutinę ekrano nuotrauką), mums lieka paslaptis. Galime visiškai užtikrintai patikinti, kad per apžvalgos laikotarpį, deja, energijos miego skaičius buvo lygiai lygus nuliui.

Veiklos žiedai

Dar viena “Apple Watch” funkcija – galimybė motyvuoti naudotojus mažiau laiko praleisti sėdint, o daugiau – judant, pasitelkus “Activity” programėlę. Tikslas – kiekvieną dieną uždaryti visus tris žiedus: stovėti, judėti ir mankštintis. Stovint pirmiausia siekiama išvengti ilgalaikio sėdėjimo ir reikalaujama bent kartą per valandą atsikelti ir bent minutę pajudėti. Tai taip pat bus įskaičiuota į judėjimo tikslą, kaip ir laiško nunešimas į pašto dėžutę pėsčiomis, o ne automobiliu.

Judėjimo tikslą geriausiai pasieksite atlikdami treniruotes, kurias galite įrašyti naudodami iš anksto įdiegtą programėlę “Workout”. Jei nesate didelis sporto salių ar uždarų sporto patalpų gerbėjas, galite alternatyviai taip pat pasiekti dienos judėjimo tikslą ir užbaigti žiedą 30 minučių trukmės sparčiu pasivaikščiojimu. Iš esmės viskas, ką galite įrašyti naudodami programėlę “Workout” arba bet kurią kitą su “Apple Health” suderinamą fitneso programėlę, bus įskaičiuota į jūsų pratimų tikslą. Programėlė taip pat apskaičiuos jūsų dienos kalorijas sudėjus visus pratimus, nueitus žingsnius ir t. t. Programėlių parduotuvėje yra daugybė programėlių, kuriomis taip pat galite įrašyti suvartojamų kalorijų kiekį ir naudoti šiuos į “Health” programėlę suvestus duomenis savo svoriui įrašyti ir stebėti.

Treniruočių stebėjimas

Rašymo metu “Apple” programėlė “Workout” palaikė kiek mažiau nei 100 skirtingų treniruočių. Bėgimą galima sustabdyti automatiškai, jei sustojate, arba rankiniu būdu vienu metu paspaudus skaitmeninę karūnėlę ir šoninį mygtuką, o tada treniruotę nutraukti jutikliniu mygtuku ekrane.

Dėl integruoto GPS laikrodis gali fiksuoti jūsų bėgimo maršrutą net ir be “iPhone”. Muziką ir garso knygas, kurios anksčiau buvo sinchronizuotos su laikrodžiu, treniruotės metu galima klausytis per bet kurias suderinamas “Bluetooth” ausines.

Šiandienos treniruotes rasite laikrodyje esančioje programėlėje “Activity”. Analizuojant senesnes treniruotes, suporuotame iPhone reikia naudoti programėlę “Fitness and Health”. Pastarojoje bus rodomas net širdies ritmas ir dažnis treniruotės metu, taip pat poilsio metu iškart po jos. Deja, šie duomenys taip pat prieinami tik einamajai dienai.

Programėlių parduotuvėje galima rasti įvairių alternatyvų “Apple” programėlei “Workout”, pavyzdžiui, “Strava” arba kitų programėlių, skirtų bėgimui, plaukimui ar golfo žaidimui. Šios programėlės puikiai tinka ilgalaikiams įrašams vesti, kad šiuos rodiklius būtų galima panaudoti tobulėjimui.

Našumo palyginimas

Pasak “Apple”, “Apple Watch Series 6” laikrodžio S6 lustas turėtų būti iki 20 aštresnis už “Apple Watch 5” S5 lustą. Tiesą sakant, mums nepavyko pastebėti skirtumo kasdieniame naudojime. Abu laikrodžiai visas užduotis atliko labai greitai.

Akumuliatoriaus veikimo laikas – ne daugiau kaip 2 dienos net ir be nuolat įjungto ekrano

Nors kiti OEM gamintojai laikui bėgant siekia pagerinti akumuliatoriaus veikimo trukmę, “Apple” vis dar pasitenkina oficialia 18 valandų baterijos veikimo trukme. 44 mm “Apple Watch Series 6” viršijo šį oficialų tikslą 75
nd veikė iki 31 valandos ir 40 minučių su įjungtu nuolat įjungtu ekranu. Ir nors tai nėra itin įspūdinga, to turėtų būti daugiau nei pakankamai, kad laikrodį būtų galima naudoti naktį miego stebėjimui net ir po labai ilgos dienos.

Jei esate išvykę ir jums reikia išgyventi dvi dienas be įkrovimo, galite pasirinkti išjungti visada įjungtą ekraną. Išjungus šią funkciją, mums pavyko išspausti 2 dienas ir 5 valandas baterijos veikimo laiko.

“Apple” teigia, kad vienu metu veikiant GPS ir širdies ritmo jutikliui baterija veikia iki 7 valandų, o mobiliojo ryšio modelyje – 6 valandas. Jei laikrodis prijungtas prie “iPhone”, jis naudos pastarojo GPS. Taigi, galite lengvai planuoti ilgai trunkančią veiklą lauke arba intensyvų maršruto stebėjimą, jei tik šalia laikote “iPhone”.

Verdiktas – nauja techninė įranga puiki, programinė patirtis – ne

In review: Apple Watch Series 6

Skambinti ir priimti telefono skambučius, atsiskaityti, klausytis muzikos, atsisiųsti populiarių programėlių iš programėlių parduotuvės – “Apple Watch” turi išties daug privalumų. Tačiau ar verta pereiti prie naujojo “Series 6”, jei jau turite senesnį modelį?

SpO2 jutiklio duomenys yra patikimesni nei daugelio kitų prietaisų. Be to, “Apple Watch” leidžia įjungti ir rankinį, ir automatinį rodmenų nuskaitymą, o tai retai pasitaiko jo konkurentuose. Be kitų, vienas iš tokių varžovų yra “Garmin Forerunner 745”. Optinis širdies ritmo dažnio jutiklis taip pat pasirodė esąs labai tikslus ir tikslus. Laikrodžio “Apple Watch” techninė įranga yra aukšto lygio, prie kurio esame įpratę iš “Apple”. Tačiau programinė įranga dar nėra visiškai tokia, ypač kai kalbama apie “Apple” pirmą kartą įdiegtą miego stebėjimo funkciją. Ji tiesiog neįrašo pakankamai duomenų, kad būtų galima atlikti kokią nors naudingą analizę.

“Apple Watch” SpO2 jutiklis yra aukštos kokybės jutiklis. Be to, skirtumai nuo “Apple Watch Series 5” geriausiu atveju yra nedideli.

Pereiti nuo AW5 apsimokės tik tuo atveju, jei jus domina papildomi sveikatos duomenys, kuriuos teikia SpO2 jutiklis. Be “Apple Watch Series 6”, “Apple” taip pat nurodo du modelius be SpO2 jutiklio, EKG jutiklio ir visada įjungto ekrano: Apple Watch Series 3, kurio kaina prasideda nuo 199 JAV dolerių, ir Apple Watch SE, kurio kaina prasideda nuo 279 JAV dolerių.

Šiuo metu “Apple Watch Series 6” su 44 mm ekranu kaina prasideda nuo 429 USD plius mokesčiai, o įvairūs mažmenininkai jau siūlo mažesnes kainas ir šventinius išpardavimus. Išskyrus Samsung Galaxy Watch 3, kuris taip pat kainuoja nuo 400 iki 500 JAV dolerių, dauguma kitų dėvimųjų laikrodžių yra gerokai pigesni.